TARİHÇE

Yıldız Yemek Gazi Üniversitesi Maliye ve Ekonomi mezunu Adnan Keskin tarafından 24.05.1990 tarihinde okul, hastane, fabrika, büro ve benzeri işyerlerine tabldot yemek üretimi yapmak amacıyla kurulmuştur.

Bundan 21 yıl önce yalnızca 3 akrabasına verdiği yemek hizmeti ile çalışmaya başlayıp bugün sayıyı binlere çıkarmayı başarmıştır. Bunun oluşmasında kararlı adımlarla birlikte, sabırla ve yenilikçiliğe önem veren bir anlayış ile yaptığına inanmak, inandığını uygulamak fikri etkili olmuştur.

Ankara’da ki özel okullara öncelikli olarak yemek hizmeti veren Yıldız Yemek, 1990 yılında Yıldız Sanayi Sitesi’nde 100 metrekarelik bir alanda kurulmuş, bugün Ostim İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde 1500 metrekarelik bir fabrikada üretimini sürdürmektedir.

Yıldız Yemek bugün konusunda uzman ve deneyim sahibi 130 personel ile 10 bin kişinin yemek ihtiyacını karşılamaktadır.

ISO 9001 - ISO 22000 ile gıda güvenliğine, ISO 18000 ile çevrenin korunmasına, ISO 10002 ile müşteri memnuniyetinin sürekli hale getirilmesine, ISO 14000 ile iş güvenliği ve işçi sağlığına kalite yönetim sistemlerinin gereklilikleri doğrultunda çalışarak kalitesini belgelerle tastiklemektedir.


Kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı ilke edinen Yıldız Yemek sektörün marka firmaları arasında yerini almıştır.